Apartman ilaçlama 1 - ALP ilaçlama
79 / 100

Apartman İlaçlama

Apartman ilaçlama işleminde ALP ilaçlama firması sizlere yardımcı oluyor. Şüphesiz ki apartmanlar yaşam alanlarımızdır. Ailemizin ve kendimizin sağlığı için bulunduğumuz ortamın hijyenik olması gerekmektedir.

Apartmanda içerisinde bulunan hamam böceği, sıçan, böcek, karafatma, kemirgenler ev sahiplerine rahatsızlık vererek huzurlarını kaçırmaktadır. Aynı zamanda da sağlık açısından önemli sorunlara neden olmaktadır. Bu sebeple evlerimizi bu istenmeyen canlılardan korumamız gereklidir.

Apartman İçerisinde Böcekler Nerede Yaşarlar?

Böcekler nemli ve karanlık ortamları severler. Pire, tahtakurusu ve hamam böceği gibi küçük canlılar istedikleri yerlere rahatça girebilir. Ev sahipleri sağlıkları için apartman ilaçlama işlemini düzenli olarak yaptırmaları gerekmektedir. Bu canlılar apartman içerisinde kalorifer daireler, çatılar ve bodrum katları gibi yerlerde yaşarlar ve ürerler.

Aynı zamanda evlere rahatlıkla geçebilen bu canlılar ev sahiplerine hiç fark ettirmeden hızla çoğalabilirler. Özellikle mutfaktaki varlıkları ev sahiplerine hastalık bulaştırır. Apartman sakinleri, bu konuda fikir birliğine vararak düzenli olarak apartman ilaçlama işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Bu sebeple bulaşıcı hastalıklardan korunmak için apartmanların profesyonel ekipler tarafından ilaçlanması gerekmektedir.

Apartman İlaçlama İşlemi Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Apartman ilaçlaması düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır. Böcekler daire içlerine girmeye başladığında ilaçlama yaptırmak çok da doğru bir davranış olmayacaktır. Bu sebeple yılda en az bir defa apartman ilaçlama işleminin yapılması gerekmektedir. Senede 2 (iki) defa veya en az senede 1 (bir) kez

Bazı apartmanlarda bahar ve yaz aylarında olmak üzere yılda iki defa yapılmaktadır. Maliyeti düşürmek için ucuz firmalar ile çalışmak böcekler için kesin çözüm değildir. Aksine profesyonelce yapılmayan ilaçlama işlemi sonrasında böcekler kısa süre içerisinde tekrar ortaya çıkacaktır.

Apartman İlaçlaması Nasıl Yapılır?

İnsanların sağlığını korumak için apartman ilaçlaması yapılması gerekmektedir. İlaçlama kokulu veya kokusuz olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Ancak binaya giriş ve çıkışlarda kişilerin etkilenmemesi için gerekli olan önlemler alınmalı, tüm uyarılar yapılmalıdır. Apartmandaki ilaçlamalar binadaki böcek türüne ve yoğunluğuna göre yapılmaktadır.

Bu tür binalarda kalıcı çözümün olması için sadece bina içerisinin değil, bina çevresinin de ilaçlanması gerekmektedir. Böceklerin bir daha binayı sarmaması için bütün bina iç ve dış alanları olarak ilaçlanmalıdır.

İlaçlama sanılanın aksine saatlerce veya günlerce süren bir işlem değildir. Kısa süre içerisinde yapılan işlemin sonuçları hızlı olmaktadır. Apartman ilaçlaması için kullanılan olan bütün ilaçlar ALP ilaçlama firması tarafından Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olarak tedarik edilmektedir.

İlaçlama Sonrası

İlaçlama sırasında, ilaçtan yaşlı ve çocukların etkilenmemesi için herkesin uyarılması gerekmektedir. Bazı böcekler kokusuz ilaçlara karşı dirençlidir. Bu sebeple kalıcı çözüm için kokulu ilaçların kullanması daha doğru olacaktır. 0 – 7 yaş arası cocuklarda 1 saate evden çıkmaları önerilmektedir.

Kokulu ilaç kullanıldığında, binanın içerisinin bir süre kullanılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda bir iki gün boyunca ıslak bir şekilde temizlik yapılmamalıdır. Kokulu ilaçlama ortamda bulunan oksijeni yok eder ve haşerelerin sinir sistemini bozar. Bu sayede haşereler yuvalarından çıkar ve ölür. Etkili olan bu ilaçlama tekniğinde apartmanda kimsenin maskesiz bulunmaması gerekir. İlaçlar profesyonel ekip tarafından uygun kıyafet ile detaylı bir şekilde uygulanır.

Uzun Süreli Çözümler Üretin

Apartmanda haşerelerin oluşmasındaki en büyük etken, kapı önlerine koyulan çöplerden kaynaklanmaktadır. Bunun dışında kömürlük ve depolarda tozlu kıyafetlerin bırakılması, haşerelerin ve kemirgenlerin üremek için yuvasını oluşturmaktadır.

Kedi ve köpeklerin bina içerisine getirdiği bit, pire ve keneler de bu ilaçlama sayesinde ortadan kalkacaktır. Bu tür sorunların yaşanmaması için her yıl düzenli olarak apartmanlar ALP ilaçlama firması tarafından düzenli olarak ilaçlamalıdır. Apartman ilaçlama işlemi mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Apartman içerisindeki ilaçlama, site yönetimi tarafından belirlenen tarihlerde yapılır.

Apartman İlaçlama Fiyatları?

Apartman ilaçlama fiyatları, Dairenizin büyülüğüne,  dairenizdeki bulunan haşere, dairenizin bulunduğu mahalleye ve konuma göre değişiklik gösterir. Özellikle Ev ilaçlaması fiyatlarında dikkat edilen noktalardan bir taneside hedef böceğin türüdür. Pire, bit, uyuz gibi hedef canlılarda en az 2 (iki) defa uygulama yapılması gerekir ve bu işlem hem zaman açısından biraz uzun sürer ve maliyeti arttırır. genel haşere grubunda tek uygulama ile probleminiz çözülür. ALP ilaçlamada  zaman zaman yapılan kampanyaları takip ederek %20 indirmli fiyatlarla, ilaçlama fiyatlaları nı Apartman ilaçlama maliyetlerini düşürebilirsiniz.

İletişim için Buradan bilgi alabilirsiniz.

Apartman ilaçlama 2 - ALP ilaçlama

Apartman ilaçlaması fiyatları