Bina İlaçlama

ALP İlaçlama olarak birçok mekanda ilaçlama hizmeti veren firmamız, bina ilaçlaması ihtiyaçlarınızı karşılamak için tüm kent genelinde hizmetinizdedir.

Evlerimiz en önemli huzur ortamlarımız ve tüm günün yoğunluğunu, stresli koşuşturmanın sıkıntısını üzerimizden attığımız cennet mekanlarımızdır. Ama takdir edersiniz ki ailemizle, çocuklarımızla paylaştığımız evlerimiz, haşere ve böcekler gibi davetsiz misafirlerle paylaşmak zorunda kaldığımız mekanlara dönüştüğünde, bütün huzur yok olacak ve tüm keyfimiz de kaçacaktır.

Bu gibi durumlarda son derece hijyen olması gereken mutfaklar, çocuk odaları ve uyku alanlarımız hijyen olmadığından bize son derece huzursuzluk yaşatan bölgelere dönüşecektir. Ama hemen endişelenmemeli ve karaları bağlamamalısınız. Zira böceklerle çağın gereklerine uygun şekilde modern teknolojilerin getirisi olan etkin ekipmanlarla mücadele eden uzman ekibimiz sorununuza kökten çare bulacaktır.

Ortak Kullanım Alanı İlaçlama

Bildiğiniz gibi apartman daireleri, birçok daire sakininin yaşadığı binalar yani ortak kullanım alanlarıdır. Bu alanlarda böcek ilaçlama zorunlu bir ihtiyaçtır.

Ortak kullanım alanları konusunda tüm daireler kadar kalorifer dairelerinin ve depoların da hijyeni oldukça önemlidir. Zira bu gibi bölümlerin temizliğine ve hijyen kurallarına dikkat edilmediği takdirde benzer kapalı bölgeler rutubetli aynı zamanda da karanlık haliyle böcek oluşumuna, yumurta bırakmaya ve larvalara açık hale gelmektedir.

Bunun yanı sıra bu konuda binaların yakınında bulunan konteyner temizliği hijyenik şartlarda değilse, yine tüm kat malikleri bireysel dairelerine hijyen konusunda gerekli özeni göstermiyorsa, binanız böcek istilasına uğrayabilir. Bina ilaçlaması da bu durumlar için ortak bir karar doğrultusunda talep edilebilir.

ALP İlaçlama ile Temiz Binalar

Bu konuda uzun zamandır hizmet veren firmamız gerek periyodik bina böcek ilaçlaması gerek böcek ilaçlama teknikleri sayesinde sizleri memnun edecek olan hizmetler vermektedir.

Firmamız öncelikle böcek ilaçlaması konusunda insan sağlığına ve hijyene üstün bir önem vermektedir. Bu nedenle gerekli yasa ve izinler, gereğince firmamız tarafından alınmış olup ilaçlama işlemleri tüm sağlık şartlarına uygun yapılmaktadır.

Firmamız tarafından bina ilaçlaması konusunda depolardan kalorifer dairesine kadar jel ilaçlama yöntemlerinden tutun da sıvı ilaçlama yöntemleri de gerekli tetkiklerle uygulanmaktadır.

Fare İlaçlama

Böcekler gibi fare istilasına uğrayan binalarda da istasyon dizilimi gibi en etkin fare ilaçlama yöntemleri ile yok edilmektedir. Bu şekilde mum blok ve pasta tarzında yem biçimleri kullanılarak anaç fare ya da fındık fareleri ekibimizce kıskıvrak yakalanmaktadır.

Firmamızca kullanılan tüm ilaçlar ve yöntemler garantili ürünler olup, kaliteden ödün vermeyecek şekilde işçilik uygulanmaktadır.

Günümüzde ev ya da iş kullanımına bağlı olarak eski ya da yeni binalarda birçok faktöre bağlı olarak böcek ve haşerelerle karşılaşılabilmektedir. Bu sebepten birçok kişinin özel böcek fobisi ya da alerjik hastalıklara bağlı rahatsızlıkları normalin üzerinde tepkimelere yol açarak nüksedebilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak haşere istilasında sergilenecek olan en yanlış tutum kendi çabalarınız ve yaptığınız uygulamalar neticesinde bu canlılardan kurtulma fikridir. Bilinçsiz bina ilaçlama çevreye ve size birçok olumsuz etkiler eder.

Oysa ki uzman ekibimizin uyguladığı dezenfekte işlemlerinin ardından haşereler artık binalarınızda korkulacak canlılardan olmaktan çıkacak ve ebedi şekilde haşeresiz binalara sahip olabileceksiniz.

Neden Profesyonel Çözüm Almalısınız?

Haşereleri kendi yöntemlerinizle yok etme çabanızın en büyük tehlikesiyse beraberlerinde getirdikleri mikropları ve virüsleri göz ardı etmek olacaktır.

Zira uzman ekibimizin uyguladığı işlemlerde gerekli ekipmanlar sayesinde haşereler yok edildiği gibi, artlarında bıraktıkları zararlı partiküllerden eser bile kalmayacaktır.

Oldukça hızlı üreyen bu canlılarla en güzel baş etme yolu profesyonel ekibimizin uyguladığı ilaçlama yöntemleridir. ALP ilaçlama ile işi uzmanına bırakmanın sonucundan %100 memnun olabilirsiniz.

Ekibimiz, haşere istilasına bağlı olarak gerçekleşen şikayetiniz üzerine binalarınıza gelerek kısa bir ekspertiz işlemi sonucunda, zararlı canlıların türünü tespit ederek gerekli haşere ilaçlama işlemini; jel, kokusuz, atomizer, sıvı ya da ULV işlemleri şeklinde tatbik edecektir.

Apartman İlaçlama

Apartman ilaçlama işleminde ALP ilaçlama firması sizlere yardımcı oluyor. Şüphesiz ki apartmanlar yaşam alanlarımızdır. Ailemizin ve kendimizin sağlığı için bulunduğumuz ortamın hijyenik olması gerekmektedir.

Apartmanda içerisinde bulunan hamam böceği, sıçan, böcek, karafatma, kemirgenler ev sahiplerine rahatsızlık vererek huzurlarını kaçırmaktadır. Aynı zamanda da sağlık açısından önemli sorunlara neden olmaktadır. Bu sebeple evlerimizi bu istenmeyen canlılardan korumamız gereklidir.

Apartman İçerisinde Böcekler Nerede Yaşarlar?

Böcekler nemli ve karanlık ortamları severler. Pire, tahtakurusu ve hamam böceği gibi küçük canlılar istedikleri yerlere rahatça girebilir. Ev sahipleri sağlıkları için apartman ilaçlama işlemini düzenli olarak yaptırmaları gerekmektedir. Bu canlılar apartman içerisinde kalorifer daireler, çatılar ve bodrum katları gibi yerlerde yaşarlar ve ürerler.

Aynı zamanda evlere rahatlıkla geçebilen bu canlılar ev sahiplerine hiç fark ettirmeden hızla çoğalabilirler. Özellikle mutfaktaki varlıkları ev sahiplerine hastalık bulaştırır. Apartman sakinleri, bu konuda fikir birliğine vararak düzenli olarak apartman ilaçlama işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Bu sebeple bulaşıcı hastalıklardan korunmak için apartmanların profesyonel ekipler tarafından ilaçlanması gerekmektedir.

Apartman İlaçlama İşlemi Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Apartman ilaçlaması düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır. Böcekler daire içlerine girmeye başladığında ilaçlama yaptırmak çok da doğru bir davranış olmayacaktır. Bu sebeple yılda en az bir defa apartman ilaçlama işleminin yapılması gerekmektedir.

Bazı apartmanlarda bahar ve yaz aylarında olmak üzere yılda iki defa yapılmaktadır. Maliyeti düşürmek için ucuz firmalar ile çalışmak böcekler için kesin çözüm değildir. Aksine profesyonelce yapılmayan ilaçlama işlemi sonrasında böcekler kısa süre içerisinde tekrar ortaya çıkacaktır.

Apartman İlaçlaması Nasıl Yapılır?

İnsanların sağlığını korumak için apartman ilaçlaması yapılması gerekmektedir. İlaçlama kokulu veya kokusuz olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Ancak binaya giriş ve çıkışlarda kişilerin etkilenmemesi için gerekli olan önlemler alınmalı, tüm uyarılar yapılmalıdır. Apartmandaki ilaçlamalar binadaki böcek türüne ve yoğunluğuna göre yapılmaktadır.

Bu tür binalarda kalıcı çözümün olması için sadece bina içerisinin değil, bina çevresinin de ilaçlanması gerekmektedir. Böceklerin bir daha binayı sarmaması için bütün bina iç ve dış alanları olarak ilaçlanmalıdır.

İlaçlama sanılanın aksine saatlerce veya günlerce süren bir işlem değildir. Kısa süre içerisinde yapılan işlemin sonuçları hızlı olmaktadır. Apartman ilaçlaması için kullanılan olan bütün ilaçlar ALP ilaçlama firması tarafından Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olarak tedarik edilmektedir.

İlaçlama Sonrası

İlaçlama sırasında, ilaçtan yaşlı ve çocukların etkilenmemesi için herkesin uyarılması gerekmektedir. Bazı böcekler kokusuz ilaçlara karşı dirençlidir. Bu sebeple kalıcı çözüm için kokulu ilaçların kullanması daha doğru olacaktır.

Kokulu ilaç kullanıldığında, binanın içerisinin bir süre kullanılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda bir iki gün boyunca ıslak bir şekilde temizlik yapılmamalıdır. Kokulu ilaçlama ortamda bulunan oksijeni yok eder ve haşerelerin sinir sistemini bozar. Bu sayede haşereler yuvalarından çıkar ve ölür. Etkili olan bu ilaçlama tekniğinde apartmanda kimsenin maskesiz bulunmaması gerekir. İlaçlar profesyonel ekip tarafından uygun kıyafet ile detaylı bir şekilde uygulanır.

Uzun Süreli Çözümler Üretin

Apartmanda haşerelerin oluşmasındaki en büyük etken, kapı önlerine koyulan çöplerden kaynaklanmaktadır. Bunun dışında kömürlük ve depolarda tozlu kıyafetlerin bırakılması, haşerelerin ve kemirgenlerin üremek için yuvasını oluşturmaktadır.

Kedi ve köpeklerin bina içerisine getirdiği bit, pire ve keneler de bu ilaçlama sayesinde ortadan kalkacaktır. Bu tür sorunların yaşanmaması için her yıl düzenli olarak apartmanlar ALP ilaçlama firması tarafından düzenli olarak ilaçlamalıdır. Apartman ilaçlama işlemi mutlaka profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Apartman içerisindeki ilaçlama, site yönetimi tarafından belirlenen tarihlerde yapılır.