ALP ilaçlama dezenfekte gorseli ALPilaclama arkafon anasayfa 2 bg

ALP ilaçlama dezenfekte gorseli ALPilaclama arkafon anasayfa 2 bg

Kokusuz İlaçlama yapılırken veya ilaçlama bittikten sonra evden veya işyerinden ayrılmanız gerekmez. Yalnızca kokulu ilaçlama yapılırsa ilaçlanan yeri duruma, sosyal hayata, evdeki çocuk yaşı veya çocuk sayısına, evdeki kronik hasta durumuna göre  30dakkika ile 2 saat kadar evden çıkıp çıkmanız gerekiyor.

Böcek ilaçlama uygulaması en az 20 dakika maksimum 2 saat sürmektedir. İşlem birkaç saat içerisinde tamamlansa dahi hemen eve girilmemelidir. Ayrıca eve girildiğinde dahi zehirler yastık ve kıyafetlere nüfus edebileceği için mutlaka bu eşyaların temizlenmesi gerekmektedir.
Uygulanan ilacın yoğunluğuna göre bazı durumlarda. Sıvı ilaçlama yönteminin tercih edildiği durumlarda ise evde en erken temizlik 3 gün en fazla 1 hafta kadar ıslak temizlik yapılmaması gereklidir.
İlaç ile temas eden ergin böcekler zarar görerek ölürler. Bu etki, çevresel koşullarla bağlantılı olarak (örneğin yağmur, rutubet, güneş ışıklarına maruz kalma şekli vb.) geriye doğru düşer ve kullanılan kimyasalın kalıcılık etkisi ile de bağlantılı olarak, ortalama 3 ay gibi bir sürede ortamdan kendiliğinden yok olur.ALP ilaçlama dezenfekte gorseli 20200313 081301
  • Ambalajından çıkartılmış gıdalar, yiyecekler ağızları sıkıca kapatılarak, saklanmalıdır.
  • Varsa evinizde bebek ya da çocukların oyuncakları poşete konularak, iyice bağlanmalı ve kaldırılmalıdır.
  • Kaldırılamayacak akvaryumların üstleri kapatılmalı ve ıslak havlu ile örtülmelidir.
  • Böcek ilaçlama sırasında alanda insanların ve evcil hayvanların da bulunmaması gerekmektedir